UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn

Otwarte Mistrzostwa Województwa w szachach szybkich

W dniu 10.11.2019 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa w szachach szybkich. Na udział w turnieju zdecydowało się 28 zawodników z naszego województwa, ale również mieliśmy zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Na turnieju upamiętniającym rocznicę Niepodległości Polski uczciliśmy minutą ciszy ŚP Zbigniewa Szymczaka, wybitnego szachistę oraz trenera, który zmarł w tym roku.

W Mistrzostwach wystartowało jedenaścioro naszych klubowiczów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Mistrzem Województwa oraz zwycięzcą turnieju został Tomasz Kupryjaniuk zdobywając 7 pkt (tym razem bucholtz był po naszej stronie.
Mistrzynią Województwa została Weronika Kaznowska zdobywając 5,5 pkt.

Wśród mężczyzn II miejsce zajął Dariusz Krzywicki – 7 pkt, a III miejsce Konrad Ingielewicz – 7 pkt!!!
Bój o miejsca na podium toczył się do ostatniej partii.

Wśród kobiet II miejsce zajęła Alicja Grzmiączka – 5 pkt, a III miejsce zajęła Barbara Krysztopa-Czupryńska z 4,5 pkt.

Najlepszą juniorką turnieju została Weronika Kaznowska, a najlepszym juniorem Damian Sienkiewicz.