UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn

Festiwal Gwiazda Północy 2020

Od 19 do 25 stycznia nasi klubowicze uczestniczyli w obozie „Ferie z Koroną”, organizowanym wspólnie z klubem UKS Korona Gdańsk. Obóz odbywał się równolegle z Festiwalem szachowym „Gwiazda Północy”, w którym nasi zawodnicy również brali udział.

W grupie do lat 10 grali:
Michał i Antoni Bugalscy, którzy zdobyli solidarnie po 3,5 punktu.

W grupie do lat 14 grali:
Stobiecki Krzysztof – 5,5 pkt
Kaznowska Kinga – 4,5 pkt
Suchocki Jan – 4,5 pkt
Obidziński Cezary – 4 pkt
Rydzewska Daniela – 2 pkt

W grupie open, która była zgłoszona do FIDE grali:
Kaznowska Weronika – 5 pkt i 18 oczek FIDE na plusie, zabrakło 0,5 pkt do zdobycia normy na „+”
Rydzewski Marceli – 3 pkt i 46 oczek FIDE na plusie.

W turniejach, oprócz naszych obozowiczów, brało udział również 4 innych naszych klubowiczów będących w Jastrzębiej Górze poza obozem:

Zawal Krzysztof – grał w grupie do lat 10 – zdobywając 6 pkt wygrał w kategorii wiekowej do lat 8!!!
Zawal Tomasz – w kategorii do lat 14 – zajął 5 miejsce z 5,5 pkt, które pozwoliły mu uzyskać jak najbardziej zasłużoną normę na II kategorię!!!
Kawa Anna – grała w grupie do lat 1 – zdobywając 5 pkt zajęła 9 msc w kategorii do lat 12, warto zaznaczyć, że Ani zabrakło jedynie 0,5 pkt do zdobycia normy na „+”!!!
Rydzewski Paweł, świeżo „upieczona” II kat. zdobył 2 punkty.

Ogromne brawa za zaangażowanie i walkę o każdy punkt, niektóre partie naszych klubowiczów trwały ponad 4 godziny !!!

Wyniki:

Juniorzy do lat 10