UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn

Obóz zimowy Ferie z szachami

Od 28 stycznia do 3 lutego trwał obóz szachowy „Ferie z szachami” zorganizowany przez UKS Korona Gdańsk. W trakcie obozu odbywał się również Festiwal szachowy „Gwiazda Północy”.
Nasi klubowicze na Festiwalu pokazali się od mocnej strony osiągając świetne wyniki.

20 stycznia w Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie wraz z Szachy Barczewo zorganizowaliśmy turniej z okazji finału WOŚP. Na turnieju wystąpiła rekordowa ilość osób – 42.
Turniej został podzielony na 3 grupy.

Początek roku i w końcu możliwość zorganizowania turnieju szkoleniowego w klasykach dla klubowiczów.

W przerwie świątecznej, wspólnie z Szachy Barczewo, zorganizowaliśmy turniej szkoleniowy dla naszych klubowiczów. Udział wzięło w nim 12 zawodników.

Dzisiaj w Rada Osiedla Grunwaldzkie rozegrany został turniej dla osób bez kategorii oraz mających V kategorię szachową. W szranki stanęło 10 dzieci. Po pełnym emocji turnieju, zawody wygrał Dudziński Jakub, na 2 miejscu uplasował się Darmofał Łukasz, a na 3 miejscu Klaja Alan. Cała trójka zdobyła, oprócz podium, również IV kategorie szachowe.

Dziś gościliśmy szachistów na Turnieju Mikołajkowym z Pałacem Młodzieży. Turniej był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich. W zawodach wzięło udział aż 52 zawodników.
Z uwagi na dużą ilość dzieci do lat 7 utworzyliśmy 2 grupy turniejowe.

Dzisiaj w Pałac Młodzieży Olsztyn odbył się Rodzinny Turniej Szachowy. W turnieju wzięła udział rekordowa ilość par, bo aż 24!
Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, a najstarszy uczestnik… tyle, na ile się czuje.

W dniu 11 listopada 2023 w Barczewie odbył się II turniej szachowy z okazji Dnia Niepodległości, którego byliśmy współorganizatorami wraz z Szachy Barczewo. W turnieju udział wzięło 55 zawodników w 4 kategoriach wiekowych – Przedszkolaki, Klasy I-III, Klasy IV-VIII oraz Open.

W niedzielę odbyły się Mistrzostwa Nestorów Warmii i Mazur w szachach szybkich. W turnieju wzięło udział 17 zawodników, w tym sześcioro z naszego klubu.
Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre zawody zajmując dwa pierwsze miejsca.

24 września w Iławie odbył się II Turniej o Puchar Burmistrza Iławy. Udział w turnieju wzięło 70 zawodników i zawodniczek, w tym piątka z naszego klubu.
Zwycięzcą turnieju został Krzysztof Budrewicz, na drugim miejscu uplasował się Michał Taranowicz, a trzecie miejsce zajął Piotr Renkowski. Najlepiej z naszych klubowiczów wypadł Janusz Czupryński zajmując IX miejsce